Üzeyir Yazıcı’nın yeni kitabı yayınlandı
banner135

Daha önce bilgisayar ve programlama üzerine üç çeviri ve iki telif kitabı bulunan Alacalı hemşehrimiz Üzeyir Yazıcı’nın yeni kitabı kitapseverlere sunuldu.
Yazıcı’nın “Kendimi Formatladım” adını verdiği yeni kitabı Çınaraltı Yayınları tarafından yayınlandı.
Okumaya, araştırmaya, kendini geliştirmeye daha çok vakit ayırmak için ortopedik engelinden dolayı erken emeklilik hakkından yararlanarak Temmuz/2014’te memuriyetten emekli olan yazar yeni kitabıyla ilgili şunları belirtti: “Yıllarca, işletim sistemi çöken, açılmayan, düzenli çalışmayan, virüslü binlerce bilgisayara format attım. İnsanların ihtiyacını karşılayacak, işlerini kolaylaştıracak küçük ve orta ölçekli onlarca program yazdım. Bilgisayar ve programcılık üzerine yüzlerce kitap/dergi/makale okudum. Bu alanda elde ettiğim bilgi birikimini paylaşmak için beş adet kitabın okuyucuyla buluşmasına vesile oldum.
Peygamber Efendimiz aleyhisselamın“Allah’ım! Bana eşyanın hakikatini göster.” duasını esas alarak bilgisayar ve yazılıma hakikat nazarından bakmaya başladım. Daha sonra “Okunacak en büyük kitap insandır”(Hacı Bektaşi Veli) ve “Ey kendini insan bilen insan! Kendini oku. Yoksa hayvan ve câmid hükmünde insan olmak ihtimali var.” (Bediüzzaman)tavsiyeleri ile yolumu, yönümü değiştirdim. Kendimiokumaya karar verdim. Bilgisayar ve yazılımdan yola çıkarak Yüce Yaratıcı’nın insana yüklediği manevi işletim sistemini (FITRAT’ı) keşfetmeye yöneldim. Hayat kitabımı, rehberimi (Kur’an-ı Kerim’i) baştan sona taradım. O rehberdeki düsturları açıklayan eserlere müracaat ettim. Okudukça, araştırdıkça içimdeki mükemmel sistemin farkına vardım; potansiyelimi gördüm, zaaflarımı bildim, acziyetimi anladım, kulluk şuuruna erdim. Hayat ve hidayet rehberine göre yaşamanın en büyük saadet/başarı kaynağı olduğunu tecrübe ettim. Allah’ın izni ve inayetiyle bizzat yaşayarak elde ettiğim bu tecrübeyi, tahdis-i nimet niyetiyle, aktarmaya/yaymaya/yazmaya karar verdim.Ve neticede “Kendimi Formatladım” kitabı ortaya çıktı. Bu kitapta ayrıca Üzeyir Yazıcı’dan Hırkalı Üveys’e dönüşümün bazı ipuçlarını da bulacaksınız.” Üzeyir Yazıcı, kitabı okuması gerekenler ve kitap temini konusunda ise şu bilgileri paylaştı:

KİTABI KİMLER OKUMALI?

"Elindeki telefona (zahire) bakıp kendini (batını / hakikati) keşfetmek isteyenler, Özüne / selim fıtrata dönmek isteyenler,
Bezm-i elest protokolüne göre kalbini hikmet ağına bağlamak isteyenler, Kalp antenini RUH denizinden beslenen AHSEN uydusuna bağlamak isteyenler, Çağın virüslerinden belleğini ve benliğini korumak isteyenler, Suretten kurtulup sîrete ermek isteyenler, Kalbiyle Allah’a yönelmek isteyenler,
Kalbini fabrika ayarlarına döndürmek isteyenler,
Kendine format atarak bütün manevi virüslerden kurtulmak için “Tövbe-i Nasuh” uygulamasını kullanmak isteyenler.
Fıtratına kazınmış olumsuz vasıflardan kurtulmak isteyenler,
Akıl nimetini selim fıtrat üzere kullanmak isteyenler,
Duygu ve düşüncelerini hevâdan değil hakikatten beslemek isteyenler, Kararlı bir şekilde değişme iradesini ortaya koymak isteyenler, Tekâmül ederek insan-ı kâmil olma yolunda atacağı adımları bilmek isteyenler, Kalbini, nefsinin kötülüklerine kapatıp ruhunun güzellikleri ile doldurmak isteyenler,
“Akleden bir kalbe” sahip olup gönlüne bulaşan manevi virüslerin farkına varmak isteyenler, Bütün varlığıyla Hakk’a teslim olup hüsrandan kurtulmak isteyenler, Ömür sermayesini en karlı ticarete yatırmak isteyenler, Müslüman'ca bir şahsiyet oluşturmak isteyenler, Sapasağlam, dimdik, esnemeyen, yalpa yapmayan bir kişilik kazanmak isteyenler, Asıl vatanı olan cennete tekrar kavuşmak isteyenler, Acilen bu kitabı temin edip okumalı."

KİTABI TEMİN ETMEK

Kitabın satışı büyük kitap evleri ve internet siteleri üzerinden devam etmektedir. Ayrıca Alacalı hemşehrilerimiz kitabı özel indirimli olarak 505-2704040 nolu telefon üzerinden irtibata geçerek temin edebilirler.

ÜZEYİR YAZICI KİMDİR?

25.12.1973 tarihinde Çorum/Alaca/Küçükhırka Köyü'nde dünyaya gelen yazar evli ve 3 çocuk babasıdır.
ÇALIŞMA BİLGİSİ
Hitit Üniversitesi Rektörlüğü - Bilgi İşlem Daire Bşk. Çorum
Bilgisayar Teknikeri, 18/01/2013 – 01/07/2014 (emekli)
Devlet Hastanesi, Çorum
Bilgisayar Teknikeri, 01/06/2008 – 18/01/2013
Doğum ve çocuk bakımevi hastanesi -, Çorum
Bilgisayar Teknikeri, 26/04/2004 – 01/06/2008
Sağlık Bakanlığı – Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Ankara
Programcı, 02/05/2002 – 26/04/2004
İl Sağlık Müdürlüğü, Ankara
Programcı, Tekniker, 25/12/1996 – 02/05/2002
Sena Bilgisayar, Ankara
Sistem Destek Sorumlusu, 01/04/1996 - 15/12/1996
Yazıcıoğulları İnş. Bilg. Ltd. Şti., Ankara
Bilgisayar ve Muhasebe Sorumlusu, 01/09/1995 - 15/03/1996
Entegre Bilgisayar, Ankara
Teknik Servis Elemanı (Staj), 15/07/1995 - 30/08/1995
Eğitim Bilgisi
Ahmet Yesevi Üniversitesi, Bilişim Teknolojileri ve Mühendislik Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Lisans Programı, Şubat/2011
Anadolu Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Kamu Yönetimi, Haziran/2001
Erciyes Üniversitesi, Kayseri M.Y.O, Bilgisayar Programcılığı, Ağustos/1995
Çorum İmam-Hatip Lisesi, 1992-93 öğretim yılı

YAYINLANAN KİTAPLARI

Visual Basic 2008 ile Windows Uygulamaları Geliştirmek (Pusula Yayınları, İstanbul, Ocak/2011).
Visual Basic 2005 (Nirvana Yayınları, Ankara, Aralık/2007).
Visual Basic 6 for Windows Visual QuickStart Guide (Visual Basic 6 Çabuk Öğrenim Kılavuzu, Alfa Yayınları, Çevirmen, Ocak/2002).
The Complete Reference Java 2, Fifth Edition (Herkes İçin Java 2, Alfa Yayınları, Çevirmen, Mayıs/2003).
MoreExceptional C++ (Sıra Dışı C++, Cilt 2, Alfa Yayınları, Çevirmen, Ağustos/2003)."

Ulaş Odabaş

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.