Bağlılıklar değer geçerlilik içerisinde hâl alırlar. Ve netice itibarıyla her biri kesin ayrı ayrı tutum itibarıyla içeriklerinde ne kadar işe yararlılıklar var ise insanın içini ısıttığı gibi : Özgün özellikleriyle doğru sahiplenmelerin anlamını direk arşıâlâ ya çıkarır gibi o kadar farklı kesinliğin egemenliğini

temsil edercesine; nesnelerin - objelerin, subjelerin en işe yarar mümkünlüklerini gözler önüne serici varlığıyla.

Adeta kendini ispatlayıp !! Bireylere, toplumlara, şehirlere, ülkelere. devletlere, yönetimlere !!Doğrudan kesinliklerin ne kadar ihmal ve istisna götürmeden var oluş, var oluş içerikleriyle özgünleşerek doğrudan hayatın, yaşamanın kesinliğine aracı ya da mesafeli değil de. Onurlu bir yaşamanın devamına karar kıldırıcıdırlar. Bağlılığın yeryüzündeki asla yok edilmeyen mah küm edilemezlik değeri.

•••İşte böyle sine ılımlı ve uyumlu, insanı ferahlatıcı, mutlu, mesut ve bahtiyar edici; hayranlık dolu işleyişleriyle

önemli oluşunun önceliğini hakikat tahtına çıkararak. Böylesi meyledişleriyle adeta sunuşlarında !!İşte en hoş meyvemiz bu dur dercesine. Ruh ve bedenlerine işlemiş güven masumiyetleriyle güven verme samimiyetleriyle dopdolu sinelerine bağlılıklar yakışan bireyler, toplumlar, şehirler, ülkeler. devletler, yönetimler !!Adeta işte, işin aslını öğrenmek istiyorsanız dercesine bağlılık duymanın örnekleriyle dopdoludurlar.

•••Yüksek anlamı ille de öğrenmek istiyor iseniz ; öncelikle bilesiniz ki. Kalıcı ve sahip oluculukla kazanımlar cephesini esas manalarıyla örerek, üstünlüklere kol gererek kazanımlar da çok şeyler kazanmak değil de !! Manasını kendi ruh

ve bedenlerine memnuniyetlikle işlete bilecekleri kabullenilici ve değer sıralamasında yakışık alıcı tanımlar üzerine

kurula bilendir ESAS BAĞLIĞIN TANI MINI = Yaşantıların ve yaşananların kabulün de, esas,asil üst görüle bilirlilikle kabul edilişleri olarak kabullendiğimiz de. Kazanımlarımızın manalarını esas ve asillikle üst görünümlü olarak ruh ve bedenimize yakıştırmış Olmaz mıyız? Elbette oluruz., çünkü.

Bireylerin, toplumların, şehirlerin, ülkelerin istisnalar haricinde. Gerçekten kazanım ve sahiplenme yanlısı kabulleniş değerlendirmeleri !! Ruh ve bedenlerine yakışık alıcı kabulleniş sıralamalarına göredir ki. Buna zorlamaların değerlendirilme sıralaması yoktur derken. Kabul için de, bağlılık değerine göre sıralandırılma dır demekle kesin güvencenin değerini de artıra bilinmiş olunmaz mı ??

•••İleri gitmek bir ölçüden öte; beşeri saygınlığın kararlı ve itibarlı bir esasın ipine sarıla sarıla yukarı çıkmak için !!

Bir emir birliğine ulaşırcasına : Güven denilen şeyin kula kulluk yapmaması uğruna : Kendi dünyasına çekilerek

hayatın sürdürülür hanelerine garez yaparcasına hayatlarını çekilmez meselelerin oyuncağı yaparcasına, bir sürü kesinliksiz sorulara cevaplar ararcasına, çareyi kayıtsız kalışlarla kendilerini bitirişlerine baskılar yaparcasına; adeta varlıklarının manalarını bitirmek istercesine de !! İnsan kendi sine yan çizdirdikleriyle kendine bağlılığının değerine ulaşamaz ki. İnsanın çevresi insandır, insanı yücelten gene insandır, insanın elin den tutan da insandır, insan insan için vardır, insan insana muhtaçtır... Kayıtsız kalarak adeta kendilerini hava basıncından daha ağır bası olan sosyal basıya maruz bırakıcılığın kuşatılmışlığıyla !! Özellikle de çevrelerini ve çarelerini tüketerek. Tıpkı kendi kendilerine ferdi, fevri bir cemaat kurarcasına. Neredeyse tüm geçerliliklerini tüketici organizasyonlara soyunurcasına geçerlilik ışımalarını

daha göremeden sürekli akşamların da gösterdikleri faaliyetleri neticelerinde !! Kendilerini bir şeye benzetemeyecek kadar nelere bağlanıp ta kala kalmış olanların ruh ve bedenlerinden kopanlarıyla. Adeta kendi ruh ve bedenlerinden koparıp ta atmışlıklarıyla. İleri gide bilmeleri ölçüsünde bağlılıklarına dair bir hususiyetleri olabilir mi ?? Elbette istisnalar hariçtir ki. Onların her harikulade bağlılıklarına da ulaşılamaz !!! Çünkü onlar, hayatta dair her şeyi dahiyane sıraladıkları gibi. Bağlılıklarına karşı hoş bir

cemalle bağlılık duyarlar.

•••Bağlılıklar değerli geçerlilikler ise.

Netleşenlerdir keskin hesaplanışla.

Manalar tutanaklar gibidir isabetle.

Ayrı tutulamaz içerikler işleyişleriyle.

Öyle bir ruhsat bulasınız ki umuma!

Hem istikbal olsun, hem de bağlılık.

İşte bu tümden insanlığın, herkes için.

Güven hakikati ve bağlılığın esasıyla.

Anlamının kudretine her bireyin.

Her toplumun, her şehrin, her ülkenin.

Karşı çıkış hareketliliklerine ve.

Ayrıcalık hoşnutsuzluklarının tesirine.

Asla yer vericiliğin itibarsızlıklarına

düşmeden en üst kanaat getiricilikle.

Kabul görmeyi gerektirecektir elbette.

Tamamen takdimli, takdirli, taksimli.

Bir taassup manalı koyu bir tanımla.

İşte inkar edilemez bir düşünüşle.

Etkin hissiyatları gönüllere bırakıcı. Muamelelerde isabet belirleye bilici. İçerikleriyle nice amansızca. Düşmanlıklarla karamsarlıkların söz konusu. Muhabbetsiz bıraktığından doğan. Nice içerik bitirtici korku ve kötüle şen. Unsurların kaynaklarına isabeti. Kabul görmeyenin ve gördürmeyi.

Temel bağlılık ve değerlendirmelerle !

Oluşturmalarını suna bilecek olan.

Asıl ve asil bir YÖNETİM SİSTEMİNE.

Tüm insanlığın arzu ve ihtiyacı olarak.

Karşı çıkılmazlığın bağlılık değeridir.

Der isek, çokça yeridir (Yavuz Yurt).

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.