20 kişiye iş imkanı
banner135

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Alaca Orman İşletme Şefliği'ne 20 kişi alınacak. 

Çorum’da Kamu Kurum ve Kuruluşları bünyesinde çalıştırılmak üzere “Toplum Yararına Program (TYP)” uygulanacak. Program kapsamında 300 kişi 6 ay süreyle istihdam edilecek.

Kamusal çevre temizliği ile ilgili faaliyetleri kapsamında uygulanacak olan TYP’ye katılmak isteyenler 11 Mart-15 Mart 2019 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüğüne veya İlçe belediyeler bünyesinde faaliyet gösteren Hizmet Noktalarına şahsen gelerek ya da www.iskur.gov.tr internet adresinden 15/03/2019 Cuma günü (Saat:24:00’a kadar) gününe kadar başvuru yapabilecek.

TYP hakkında açıklama yapan Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Şahan , şunlar kaydedildi;

“08 Mart 2019 tarihinde imzalanan protokole istinaden ilgili kurumda toplamda 300 (Üçyüz) kişi 6 ay süreyle istihdam edilecektir. Program 08/04/2019 tarihinde başlayacak olup, 04/10/2019 tarihinde sonlandırılacaktır.

Programın konusu kamusal çevre temizliği ile ilgili faaliyetlerdir. Katılımcılara Program süresince asgari ücret ödenecek olup, finansmanı İŞKUR tarafından sağlanacaktır” ifadeleri kullanıldı.

11 Mart-15 Mart 2019 tarih aralığında alınacak olup, yönetmeliğe göre katılımcılar; geçerli başvurular içerisinden Noter Kurası (%100 Noter) yöntemi ile belirlenecektir.

Başvuru şartları, kontenjan ve program numarası aşağıda ayrıca belirtilmiştir.

Durumu başvuru şartlarına uyan ve program kapsamında çalışmak isteyen vatandaşlarımızın 15/03/2019 - Cuma gününe kadar (Cuma Dahil), İŞKUR İl Müdürlüğüne veya İlçe belediyeler bünyesinde faaliyet gösteren Hizmet Noktalarına şahsen gelerek ya da www.iskur.gov.tr internet adresinden 15/03/2019 Cuma günü (Saat:24:00’a kadar) iş arayan girişi yaptıktan sonra “Online İşlemler à İstihdam àToplum Yararına ProgramlaràTYP Başvuru” kısmından sistem (program) numarasını yazıp seçerek başvuru yapmaları gerekmektedir.

Ayrıca, son bir yıl içerisinde TYP’den toplam 9 (dokuz) aydan az faydalanmış olanlar toplam 9 aya tamamlanacak şekilde bu programlardan faydalanabileceklerdir.

Bir kişi aynı anda açılacak TYP’lerden yalnızca bir tanesine başvuru yapabilecektir. Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt sistemine göre aynı adreste ikamet eden kişilerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek ancak bir kişi katılımcı olarak belirlenecektir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz.

Katılımcı seçimi ile belirlenen listeler nihai liste olmayıp gerekli inceleme ve kontrol işlemleri sonrasında kesinleşecektir. İnceleme işlemleri tamamlanmadan programlar başlatılmayacaktır.

PROGRAMLARA BAŞVURU ŞARTLARI:

İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmak,

Açık öğretim hariç öğrenci olmamak,

Emekli ve malul aylığı almamak,

İş göremezlik ödeneği alanlar TYP ye katılabilir

Son bir yıl içerisinde yüklenici kurumun çalışanı olmamak,

Son altı ay içerisinde İŞKUR’un diğer programlarından (Kurs ve İşbaşı Eğitim programından) faydalanmamış olmak,

Son bir yıl içerisinde Toplum Yararına Programlardan (TYP) dokuz aydan az faydalanmış olmak.

5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı kanundaki Ek-5 tarım ve orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır. Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

TYP KONTENJAN DAĞILIMI

TYP NO

KURUM ADI

KONTENJAN SAYISI

276632

ÇORUM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

26

276531

ALACA ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ

20

276532

BOĞAZKALE ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ

12

276633

DODURGA ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ

14

276533

LAÇİN ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ

5

276534

MECİTÖZÜ ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ

17

276535

ORTAKÖY ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ

12

276536

OSMANCIK ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ

27

276636

SUNGURLU ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ

19

276537

UĞURLUDAĞ ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ

12

276637

İSKİLİP ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

31

276638

BAYAT ORMAN İŞLETME ŞEFLİĞİ

15

276538

KARGI ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

ORMAN VE SU İŞLERİ ÇORUM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ (MİLLİ PARKLAR)

46

276642

ORMAN VE SU İŞLERİ ÇORUM ŞB MÜDÜRLÜĞÜ (MİLLİ PARKLAR)

14

276644

İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ (HALK KÜTÜPHANELERİ)

30

Yayla Haber

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.