Alaca Lider Gazetesi

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

Alaca'ya 2 güvenlik görevlisi alınacak
banner135

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Şahan, son başvuru tarihinin 15 Ağustos 2020 olduğunu, başvuruların ise internet üzerinden yapılacağını söyledi.

Kura tarihinin noter kura tarihleri tarafından kuruma ilan edileceğini ayrıca basın aracılığı ile duyurulacağını, nihai listelerin ise İŞKUR ve TYP protokolü imzalayan ilgili kurum ve kuruluşlarda ilan edileceğinin altını çizen Şahan, İŞKUR İl Müdürlüklerinden/Hizmet Merkezlerinden program başvuruları alınmayacağını kaydetti.

Çorum merkeze 40, Alaca'ya 2, Osmancık'a 2, İskilip'e 2, Sungurlu'ya 2 güvenlik görevlisi alınacağını duyuran İl Müdürü Şahan, konuya ilişkin yapılan açıklamasında şunları dile getirdi:

"İl Müdürlüğümüz tarafından,Çorum İl Genelinde çalıştırılmak üzere “Toplum Yararına Program (TYP)” uygulanacaktır.

11/09/2020tarihinde imzalanan protokollere istinaden aşağıdaki tabloda belirtilen ilgili kurumlarda toplamda 48 (Kırk sekiz) kişi 9 (Dokuz) ay süreyle istihdam edilecektir. Program 01/10/2020 tarihinde başlayacak olup, 25/06/2021 tarihinde sonlandırılacaktır.

Programın konusu Çorum İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullarda güvenlik hizmeti faaliyetleridir. Katılımcılara Program süresince asgari ücret ödenecek olup, finansmanı İŞKUR tarafından sağlanacaktır.

Başvurular; (11/09/2020--15/09/2020)tarih aralığında alınacak olup, yönetmeliğe göre katılımcılar, geçerli başvurular içerisinden Çorum Merkez Noter Kurası Yöntemiyle İlçeler Liste Yöntemiyle belirlenecektir.

Başvuru şartları, kontenjan ve program numarası aşağıda ayrıca belirtilmiştir.

Durumu başvuru şartlarına uyan ve program kapsamında çalışmak isteyen vatandaşlarımızın 15/09/2020-Salı gününe kadar (Salı Dahil), ALO-170 iletişim hattı üzerinden ve İŞKUR e-şube (www.iskur.gov.tr) internet adresinden15/09/2020Salı günü (Saat:24:00’a kadar) iş arayan girişi yaptıktan sonra “Online İşlemler àİş arayan àToplum Yararına ProgramlaràTYP Başvuru” kısmından sistem (program) numarasını yazıp seçerek başvuru yapmaları gerekmektedir.İŞKUR İl Müdürlüklerinden/Hizmet Merkezlerinden program başvuruları alınmayacaktır.Ayrıca, on iki ay içerisinde TYP’den toplam 9 (dokuz) aydan az faydalanmış olanlar toplam 9 aya tamamlanacak şekilde bu programlardan faydalanabileceklerdir.

Bir kişi aynı anda açılacak TYP’lerden yalnızca bir tanesine başvuru yapabilecektir.

TYP’lere program süresince Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birisi katılabilir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin 1,5 (bir buçuk) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz.Katılımcı seçimi ile belirlenen listeler nihai liste olmayıp gerekli inceleme ve kontrol işlemleri sonrasında kesinleşecektir. İnceleme işlemleri tamamlanmadan programlar başlatılmayacaktır.

Programlara başvuru şartları:

İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

25-45 yaş arası katılımcılar (25 yaşını tamamlamış ancak 45 yaşını doldurmamış kişiler),

Lise ve üstü düzeyde eğitim seviyesindeki kişiler (Açık öğretim hariç öğrenci olmamak),

Askerliğini tamamlamış kişiler,

İlk defa güvenlik görevlisi mesleğinde görev yapacaklar öncelikli olarak değerlendirilebileceklerdir.

Emekli ve malul aylığı almamak,

İş göremezlik ödeneği alanlar TYP ye katılabilir

Son bir yıl içerisinde yüklenici kurumun çalışanı olmamak,

Son altı ay içerisinde İŞKUR’un diğer programlarından (Kurs ve İşbaşı Eğitim programından) faydalanmamış olmak,

SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmaları ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

NOT: Başvuru yapacak katılımcıların en az 25.06.2021 tarihine kadar geçerli güvenlik kimlik kartlarının olması gerekmektedir.

10.08.2020-14.08.2020 tarih aralığında başvuru alınan ancak okulların açılması ertelendiğinden dolayı iptal edilen TYP programına; 10.08.2020-14.08.2020 tarihleri arasında başvuru yapmış katılımcıların başvuruları, program katılım şartlarını halen taşımaları halinde otomatik olarak İl Müdürlüğümüzce yenilecek olup tekrar başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır."

Ebru Çalık

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.